HVA TRENGER MAN FOR Å KJØPE BOLIG I SPANIA?

Av de personene som skal stå oppført i skjøte på bolig i Spania trenger man:

  • Gyldig Pass
  • Numero de Identificación de Extranjeros (NIE) Dette er et personnummer for utenlandske i Spania. Man kan søke NIE nummer enten på politistasjonen til Policia Nacional i Benidorm, på ”utlendingskontoret” i Altea eller den Spanske ambassaden i Oslo. Hos Policia Nacional i Benidorm får man utstedt NIE nr ca. 5-7 virkedager etter å ha innlevert søknaden. Søknaden kan kun leveres ved personlig oppmøte. Ved den Spanske Ambassaden i Oslo kan det ta opptil tre mnd før søknaden er innvilget.
  • Spansk bankkonto. Dette trenger man i forhold til kontrakter på vann, strøm, evt. gass, IBI (eiendomsskatt) og andre kommunale avgifter.

Notar Spania megling S.L er selvfølgelig behjelpelig med utfylling av skjema og kan også være med på de overnevnte kontorer i Spania om ønskelig.

Thomas Marthin Gils

Tel. +34 699 45 85 99
     
tgils@notar.es
Anders Viste

Tel. +34 607 882 530
     
aviste@notar.es
Lene Silden

Tel. +34 607 882 534
     
lsilden@notar.es
Ana Villanueva

Tel. +34 669 230 831
   
ana@notar.es
Antoine Kees

Tel. +34 625 455 248
           
antonio@notar.es
Solveig Viste

Tel. +34 607 882 532
     
solveig@notar.es
Valerie Verkest

Tel. +34 655 011 657
         
valerie@notar.es